Comunidade Educativa

 

FUNDACIÓN COMPAÑÍA DE MARÍA

Presidente: Juan Ramón Beneito Freitas

Vicepresidenta: María Dolores Garrido Suárez

Secretaria: Carmen Lema Panisse

Tesoreiro: Gabriel Nieto Peñamaría

Vogais: Marina Cal Freire , María Antonia Codesal Vidal, María Pilar López Iglesias

CONSELLO ESCOLAR

Representantes da Entidade Titular

M ª Dolores Garrido Suárez

M ª del Carmen Lema Panisse

Marina Cal Freire

Representantes do profesorado

M ª José Esteban Carpintero

Vanessa Rey Vidal

María Hermida García

Jorge Vilá San Claudio

Representantes dos pais/ nais

Fernando Garea Vidal

Marta García Pérez

Belén Rodríguez Hermida

Representantes do alumnado

Santiago Gómez Revuelto

Cristina Nieto Quiñones

Representante do PAS

Mª Jesús Queijo Bermúdez

Representante de Educación Especial

Jacobo Rodríguez Pérez

Directora de Infantil e Primaria

Mª Antonia Codesal Vidal

Directora da ESO e Bacharelato

Mª Pilar López Iglesias

 

 

 

 

 

 

 

 

EQUIPO DIRECTIVO

María Antonia Codesal Vidal: Directora de E. Infantil e E. Primaria

Coordinadora 1º Ciclo Primaria

(direccionpr@ciamariacoruna.org)

Carmen M ª González Vázquez: Coordinadora de E. Infantil

(direccionei@ciamariacoruna.org)

M ª Isabel Rodríguez Méndez: Coordinadora 2º e 3º Ciclo Primaria

María Hermida García: Coordinadora de 1º e 2º de ESO

María Pilar López Iglesias: Directora ESO e Bacharelato

Coordinadora de 3º e 4º de ESO

(direccioneso@ciamariacoruna.org)

David Álvarez Fernández: Coordinador de Bacharelato

(direccionbac@ciamariacoruna.org)

José María Aguado Martín: Coordinador de Pastoral

(pastoral@ciamariacoruna.org)

DIRECTORA TITULAR: María Pilar López Iglesias

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEPARTAMENTO DE ORIENTACIÓN

- Orientador: Félix Alfonso del Río González

(orientacion@ciamariacoruna.org)

- Psicóloga: Xandra Sixto da Silva

- Profesor de pedagoxía terapéutica: Jacobo Rodríguez Pérez          

- Mestra de Audición e linguaxe: Mª Luz Suárez Bolaño

 

 

Educación Infantil                                         

1ºA  Carmen Mª Glez. Vázquez  

1ºB  Ana Pardo Fontán        

1ºC  Sara Zas López                           

2ºA  Mª Jesús Galarreta Mira

2ºB  Ana Mª Camino Agra                     

2ºC  Raquel García Carro         

3ºA  Goretti Soto Díaz

3ºB  Elsa Mantiñán Vilaboa

3ºC  Iria Álvarez Fdez

 

 

 

 

 

 

 

 

         

PROFESORES-AS TITORES-AS

Educación Primaria

1ºA  Vanessa Rey Vidal

1ºB  Asunción González Campos

1ºC  Esperanza Suárez Méndez

2ºA  Marga Bello Cousillas

2ºB  Marién Padrón González

2ºC  Lucía Caruncho Alonso

3ºA  Pilar Combo Sánchez

3ºB  Patricia Pérez Saldaña

3ºC  María López Dequidt

4ºA  Anabel Domínguez Díaz

4ºB  Leticia Carpintero Pallarés

4ºC  Martina Villar Carracedo

5ºA  M ª Jesús Rodríguez Santé

5ºB Esther Navarro de Gabriel

5ºC Lidia Varela Grobas

6ºA Beatriz Gesto Pérez

6ºB M ª Isabel Rodríguez Méndez

6ºC María García Carrillo

 

 

ESO

1ºA Ana Díaz Romero

1ºB María Quintas Ledo

1ºC Blanca López Iglesias

2ºA Andrea Maceiras Lafuente

2ºB Gabriel Ferreiro Pena

2ºC María Hermida García

3ºA Nathalie Pascalin

3ºB Gemma Martínez Martínez

3ºC Javier Abad Rodríguez

4ºA Ana Portela Alcaraz

4ºB Xulia Morás Naya

4ºC Pepa de Soto Lago

Bacharelato

1ºA Begoña Horcajuelo Perales

1ºB Félix del Río González

1ºC Carlos López Grueiro

2ºA Marga Vázquez Núñez

2ºB Bárbara Niño Rexach

2ºC Emilia Dequidt Lafuente